Preskočiť na hlavný obsah
noneMama s bábätkom

Top 5 tipov ako zostať v bezpečí na cestách

Udržiavanie škodlivých mikróbov na uzde môže byť výzvou, keď ste na cestách. Zistite ako na to pomocou týchto tipov

Vyhýbanie sa mikróbom vo vašej domácnosti je ľahké, ak pravidelne upratujete a dezinfikujete, ale keď ste niekde vonku alebo cestujete – či už ide o služobnú cestu, víkendový výlet alebo dovolenku – zostať v bezpečí je ťahšia úloha.

Udržiavanie škodlivých mikróbov na uzde môže byť výzvou, ak nepoznáte prostredie, do ktorého idete. Tu je niekoľko tipov, ako zostať v bezpečí.

Jídlo

Ak plánujete piknik alebo si dávate občerstvenie na cestách, uistite sa, že nehostíte aj mikróby. Baktériám E.coli, Campylobacter a Salmonella sa darí v teplom a slnečnom počasí a je známe, že spôsobujú otravu jedlom, žalúdočné ťažkosti a hnačky.

  • Surové potraviny uchovávajte oddelene od vareného jedla a snažte sa ich nenechávať príliš dlho na slnku.
  • Pri zdieľaní jedla, nezabudnite používať príbory, aby ste obmedzili šírenie mikróbov.

Prvá pomoc

  • Nehody ako škrabance, pády a odreniny sa stávajú. Buďte na nich pripravení - otvorené rany sú potenciálnou vstupnou bránou pre mikróby.
  • Mať vždy so sebou náplaste, čisté vatové tampóny a nejaký antiseptický prípravok je vždy dobrý nápad. Vyčistite všetky rany čistou vodou avatovým tampónom a na ranu si naneste antiseptický prípravok a až potom ju zalepte náplasťou

Prehliadka pamätihodností a výlety

Výlet na zvieraciu farmu môže byť skvelá zábava. Pamätajte však, že dotýkanie sa zvierat môže viesť k potenciálnej infekcii.

  • Nedovoľte, aby vám zvieratá olizovali tvár (alebo tvár vášho dieťaťa)
  • Po akejkoľvek interakcii so zvieratami sa uistite, že si všetci dôkladne umyjú ruky mydlom a čistou vodou, najmä pred jedlom.
none

Ruky

Keď ste vonku, nemáte vždy prístup k mydlu a vode. To nie je ospravedlnenie pre nesprávnu hygienu.

  • Používajte dezinfekčný prostriedok na ruky na báze alkoholu, napríklad Dettol antibakteriálny gél*. Ničí 99,9% baktérií a vírusov a udržuje tak mikróby na uzde - bez potreby použitia mydla alebo vody. Vytlačte kvapku gélu veľkosti nechtu (2 ml) do dlane, rýchlo roztierajte na rukách, pokiaľ nie sú suché.
  • Pred jedlom si vždy umyte ruky, aj keď nie sú viditeľne špinavé

Udržiavanie čistoty

Ak cestujete, prichádzate do styku s mnohými rôznymi povrchmi, ako sú kľučky dverí, zábradlia, sedadlá a batožina. Tieto povrchy boli v neustálom kontakte s rôznymi ľuďmi a tým umožňujú širenie mikróbov.

  • Ak nemáte prístup k tečúcej vode, uistite sa, že máte so sebou antibakteriálny gél na ruky Dettol.

Ďalšie informácie o našich produktoch nájdete tu

* Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

NAŠE ZNALOSTI