Preskočiť na hlavný obsah
noneČistenie toalety

Ako čistiť toaletu

Objavte odborné rady, ako efektívne čistiť a dezinfikovať toaletu

Udržiavať toaletu hygienicky čistú nie je také ťažké. Výzvou sú vlhké a teplé podmienky v tejto miestnosti. Tie môžu byť živnou pôdou pre škodlivé mikróby, ktoré sa môžu ľahko šíriť pri spláchnutí. Toalety sú oblasťou s vysokým výskytom mikróbov, preto je dôležité ich čistiť a dezinfikovať každý týždeň. Ako na to?

Potrebujete

Tipy na čistenie toalety

  • Do záchodovej misy nalejte čistiaci prípravok na WC a nechajte pôsobiť. Nezabudnite, že najvhodnejším spôsobom nalievania je hneď od okraja misy tak, aby žiadne miesto nezostalo nedotknuté.
  • Kým prípravok pôsobí, vyčistite toaletu zvonku. Môžete na to použiť Dettol antibakteriálny sprej na povrchy* alebo obrúsky*. Umyte tiež vnútornú časť toalety, dosku, splachovacie tlačidlo a plochu pod doskou a za misou.
  • Keď je toaleta zvonku čistá, dôkladne kefou vydrhnite vnútro toalety pokryté vrstvou čistiaceho prípravku.
  • Teraz, keď je toaleta čistá, nalejte alebo nastriekajte do toalety trochu antibakteriálneho spreja Dettol* a spláchnite.

Otvorené veko toalety pri splachovaní môže pomáhať šíreniu mikróbov po celej kúpeľni – nezabúdajte preto pred spláchnutím veko zatvoriť. Pokiaľ ide o hygienu, sú to maličkosti, ktoré urobia veľký rozdiel. Pravidelné čistenie toalety vám ušetrí veľa úsilia v budúcnosti.

* Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

Ďalšie informácie o tom, ako môžete udržať zvyšok vášho domova hygiencky čistý, nájdete tu

NAŠE ZNALOSTI