Preskočiť na hlavný obsah
nonemamička s malým bábätkom

Tipy na upratovanie pre nové mamičky

Nižšie sme pre vás zostavili malý zoznam čistiacich prípravkov, bez ktorých by ste sa ako nová mamička nemala obísť

Čistá a uprataná domácnosť vyžaduje občas naozaj vela úsilia a môže sa stat chaotickou disciplínou, ak nenaupujete všetky čistiace a dezinfekčné potreby na jednom mieste. Nemusíte sa s tým, ale stresovať, hlavne, keď ste čerstvá mamička. Je zrejmé, že úplne perfektný poriadok doma nedokážete udržať v každej chvíli, ale keď ide o male bábätká, mali by ste dbať aspoň na hygienickú čistotu. Nižšie nájdete zoznam produktov, bez ktorých by ste sa ako nová mamička nemali obísť.

Viacúčelový čistič

Príprava jedla, starostlivosť o bábätko a upratovanie zároveň sa môže veľmi rýchlo skomplikovať. Nie je nutné spoliehať sa na viacero prípravkov na čistenie rôznych povrchov vašej domácnosti, keď všetko čo potrebujete, môžete nájsť v jednom produkte. Pozrite sa na antibakteriálny sprej Dettol*, ktorý ponúka všestranné riešenie pre čistenie a dezinfekciu.

HEPA filtre

Verdikt na účinky alergénov na malé bábätká stále nie je jasný, ale je lepšie sa poistiť použitím HEPA filtrov v ohrievačoch a vysávačoch. HEPA je skratka pre „high-efficiency particulate arresting = vysoko efektívne zachytávanie častíc“. Tieto filtre zachytávajú drobné častice, ktoré spôsobujú alergie, a udržujú vzduch, který cirkuluje vašim domovom, v maximálnej možnej miere bezpečný.

Dezinfekcia na ruky

Je samozrejmé, že okre domácnosti aj vy musíte udržovať správnu hygienu. Dôkladné umývanie rúk mydlom je základ. Ale keď ste na cestách a nemáte po ruke mydlo a vodu, použite napríklad Dettol antibakteriálny gél na ruky*. Ideálny, keď ste vy a vaše dieťatko vonku!

none

Prateľné Handričky

Za výmenu papierových obrúskov za látkové handričky z mikrovlákien vám príroda poďakuje. Látkové handričky môžete jednoducho oprať v práčke a znova použiť. Byť mamou je niekedy špinavá záležitosť, ale látkové handričky vám môžu ušetriť aj peniaze aj čas strávený opakovaným nakupovaním papierových obrúskov.

Dezinfekčné Obrúsky

V našom zozname užitočných produktov nájdete na prvom mieste Dettol antibakteriálne obrúsky na povrchy*, ktoré nielen udržia váš domov čistý, ale tiež odstránia baktérie a vírusy. Okrem dezinfekcie rôznych typov povrchov sú vhodné na odstraňovanie každodenných nečistôt, ale aj odolnejších škvŕn. Ničia 99,9% baktérií a vírusov a ochraňujú tak povrchy v kuchyni, kúpeľni, spálni či detskej izbičke.

Pripraviť sa na to, aby ste zabezpečili, aby bol váš nový domov v bezpečí a čistote bude o trošku jednoduchšie s týmito typmi pre mamičky. Zložte si svoj arzenál na upratovanie už dnes aby ste bola pripravená čeliť každej situácii.

Pre viac informácii ako udržať váš domov čistý a bezpečný kliknite sem.

NAŠE ZNALOSTI