Preskočiť na hlavný obsah
noneUpratovanie stola

Upratovanie kúpeľne

Spoznajte ohniská mikróbov vo vašej kúpeľni

Sú toaletné misy ohniskom mikróbov? Všetci vieme, že toaletné misy obsahujú baktérie a iné choroboplodné zárodky. Toalety čistíme špeciálnymi čistiacimi prostriedkami na ne určenými, aby sme odstránili škvrny a vodný kameň. Tie ale predstavujú malú hrozbu pre naše zdravie. Báť by sme sa mali baktérií, pretože je pravdepodobnejšie, že sa rozšíria z toalety aj do ďalších oblastí kúpeľne. A kľúčový prenášač týchto mikróbov? Naše ruky a všetko, čoho sa dotknú...

3 najčastejšie ohniská mikróbov v kúpeľni

1. Povrchy v kontakte s rukami

Povrchy, ktorých sa často dotýkame, ako sú splachovacie tlačidlá, záchodové dosky, umývadlové batérie, kľučky dverí a odpadkové koše, sa pri bežnom používaní kúpeľne môžu kontaminovať. Správna hygiena je omnoho dôležitejšia v prípade, ak máte malé dieťa, ktoré práve objavuje čaro vodovodných kohútikov a neustáleho splachovania toalety. Pravidelne čistite všetky vyššie zmienené povrchy, aby ste odstránili mastnotu, špinu a nečistoty. Tiež tieto povrchy dezinfikujte pomocou antibakteriálneho čistiaceho prípravku, ako sú spreje Dettol*, ktoré účinne čistia a dezinfikujú bez zanechania agresívnych chemických rezíduí na povrchoch.

2. Handričky a špongie

Handričky a špongie používané na čistenie kúpeľne môžu obsahovať mikróby, ak po použití zostanú vlhké. Pravidelne dekontaminujte opakovane použiteľné handričky a špongie ich samostatným vypratím v práčke na programe s teplotou vyššou ako 60 ° C.

3. Predmety osobnej hygieny

Predmety osobnej hygieny, ako sú zubné kefky a kefky na nechty, môžu byť kontaminované a následne zdrojom mikróbov. Tieto predmety skladujte na miestach, kde je nepravdepodobné, že ich niekto ošpliecha a kontaminuje. Po použití ich dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou a rýchlo vysušte.

none

Nezabudnite si umyť ruky

Vaše ruky sú jednou z najčastejších príčin krížovej kontaminácie a krížovej infekcie v domácnosti. Po použití toalety si ich nezabudnite umyť mydlom a čistou vodou.

Viac informácií o tom, ako môžete zabrániť šíreniu choroboplodných zárodkov v domácnosti, nájdete na našej stránke tu.

* Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

NAŠE ZNALOSTI