Preskočiť na hlavný obsah
noneStromy a obloha

ÚSILIE O UDRŽATEĽNOSŤ

Veríme vo vytvorenie čistejšieho a zdravšieho sveta. Preto tvrdo pracujeme na zlepšení našej uhlíkovej stopy od začiatku životnosti našich výrobkov až do samého konca. Koniec koncov sme presvedčení, že láskavosť k planéte sa začína doma.

Projekt Trigger

Projekt Trigger - iniciatíva Dettol - má vznešený cieľ: vytvoriť celú kolekciu produktov z udržateľných materiálov.

Už sme začali. Naše nové obrúsky na povrchy sú vyrobené zo 100% biologicky odbúrateľného rastlinného vlákna; naše vrecká na doplnenie dezinfekčných sprejov obsahujú o 70% menej plastu - a tým rozhodne nekončíme.

Spúšťe na našich sprejoch bez obsahu kovov boli uvedené na trh v roku 2018 a momentálne sa aplikujú v rámci celého nášho globálneho portfólia produktov. Vytvorili sme tiež menšie fľaše pre naše rozprašovače, ktoré v krátkodobom horizonte znížia naše celkové použitie plastov.

A čo viac, uzavreli sme partnerstvo so spoločnosťou TerraCycle v USA a Veľkej Británii s cieľom recyklovať materiály, ktoré nie sú recyklovateľné na miestnej úrovni, vrátane flexibilných laminátov.
A to nie je všetko...

none

Náš záväzok v oblasti plastov

Značka Dettol sa spolu s našou materskou spoločnosťou RB zaviazala odstraňovať a obmedzovať naše použitie plastových obalov na jedno použitie vždy, keď je to možné, aby sme pomohli vyriešiť a znížiť vplyv, ktorý majú plasty na našu planétu.

Do roku 2025:

  • 100% našich obalov bude recyklovateľných alebo opakovane použiteľných.
  • Ak budeme v obaloch naďalej používať plast, zabezpečíme, aby aspoň 25% jeho obsahu bolo do roku 2025 z už recyklového plastu, pokiaľ je to možné alebo povolené regulačnými orgánmi.
  • Všetky výrobky Dettol budú označené, aby ste vedeli, ako ich najlepšie recyklovať.
  • Budeme pokračovať v našich projektoch zameraných na zlepšenie recyklovateľnosti problematických materiálov, vrátane laminátov, túb, PVC blistrov, kompozít a pumpičiek.

Naša práca tým nekončí, budeme naďalej hľadať partnerov a kroky, ktoré môžeme podniknúť pre čistejší a zdravší svet.

NAŠE ZNALOSTI