Preskočiť na hlavný obsah
noneRodina v obývačke

NAŠA HISTÓRIA

Dettol, ktorý bol najprv používaný v nemocniciach od 30. rokov 20. storočia, si čoskoro našiel miesto aj v domácnosti. Dnes sme poprednou svetovou značkou v oblasti hygieny, ktorej dôverujú milióny ľudí.

Všetko sa to začalo vrodeným inštinktom chrániť

Všetci máme v sebe inštinkt chrániť svojich blízkych pred újmou a chorobami. Či už ide o ochranu našich rodín, priateľov, domácich miláčikov alebo dokonca cudzincov v našich komunitách - udržovanie zdravia a bezpečnosti ľudí je v popredí našich myslí. Ale bez ohľadu na to kto ste - zdravotnícky pracovník alebo rodič, hlavnou otázkou vždy bolo, ako môžem najefektívnejšie chrániť tých, na ktorých mi záleží?

Vzpieranie sa voči status quo pomocou vedy

Na začiatku 19. storočia sa verilo, že choroby sú spôsobené nerovnováhou tela. Dettol však zaujal iný prístup. Boli sme hrdí na progresívnu vedu, ktorá predstavovala nový spôsob myslenia - že choroby spôsobujú mikróby, s ktorými sa stretávame počas našich každodenných činností. Neskôr sa zistilo, že miliónom chorôb je možné predchádzať účinnými hygienickými postupmi.

Zrodenie Dettolu

Vďaka biologickému inštinktu, ktorý pomáha chrániť spoločnosť a využívať naše vedecké znalosti, sa Dettol vydal na misiu zameranú na vytvorenie zdravšieho, čistejšieho a bezpečnejšieho sveta. S ohľadom na toto poslanie sme začali vyvíjať vysoko kvalitné a účinné výrobky. Potom sa zrodil koncept nášho loga: meč (na ničenie škodlivých mikróbov) a štít (na ochranu našej spoločnosti). Aj po rokoch sme naďalej verní tomuto poslaniu a vďaka nemu sme sa stali svetovým lídrom v oblasti zdravia a hygieny, ktorým sme dnes.

Účinnosť, dôvera & vzdelávanie

Dettol bol vynájdený v roku 1933 pre lekárov, keď po pôrode zomierali milióny matiek a detí na sepsu. Vychovali sme zdravotníckych pracovníkov a vyzbrojili sme ich prípravkami Dettol, aby dezinfikovali zdravotnícky materiál pred pôrodmi, čím sme vylúčili vystavenie pacienta baktériám a vírusom. O niečo viac ako 2 roky neskôr klesla incidencia puerperálnej sepsy o 50%.

Dettol poster

1935 - 1939

Dettol bol predstavený ľuďom po celom svete vo forme antiseptickej tekutiny, ktorá je tiež považovaná za jeden z našich najikonickejších produktov.

Dettol packs

1950

Dettol sa stal viac dostupný

Two Dettol posters

1958

Začiatok predaja v obchodoch s potravinami v Spojenom kráľovstve

Dettol Sa Vďaka Inováciám Stáva Priekopníkom V Oblasti Zdravia a Hygieny

Nechceli sme, aby sa náš boj proti mikróbom skončil iba pri dezinfekcii zdravotníckeho materiálu a ošetrení rán. Ruky, povrchy a oblečenie sú tiež živnou pôdou pre baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú choroby. V roku 1979 začala spoločnosť Dettol ďalej rozširovať svoje technológie, know-how a zdroje s cieľom priniesť na trh produkty, ktoré skutočne účinným spôsobom pomáhajú chrániť viac ľudí a viac miest po celom svete. A odvtedy sme inovovať neprestali.

Products

Ako Dettol rástol a plnil svoj prísľub ochrany, stal sa viac a viac obľúbeným pre milióny ľudí vo viac ako 124 krajinách sveta.

none

Faktom je, že hoci Dettol a naša ochranárska komunita zlepšili zdravie a hygienu v globálnom meradle, stále máme pred sebou mnohé výzvy, ktorým musíme čeliť pre lepší a zdravší svet.

Chránime

Snažíme sa aj naďalej chrániť svet pred mikróbmi každý jeden okamih. Bez ohľadu na to, kto ste a odkiaľ ste. Sme v tom spolu, tak poďme všetci bojovať za zdravší a šťastnejší svet.

NAŠE ZNALOSTI