333 POTTY TRAINING AND HYGIENE

Naučte sa rozpoznať príznaky, ktoré hovoria, že vaše dieťa je pripravené prejsť na nočník a získajte tipy pre učenie na nočník. Plus, zistite aká jednoduchá je hygiena rúk, rovnako ako čistenie a dezinfekcia povrchov počas učenia na nočník, čo môže pomôcť udržať vás a vaše dieťa v bezpečí od mikróbov a baktérií.

Pripravená na učenie na nočník?

Vy môžete byť pripravená, ale je aj vaše dieťa? Každé dieťa je iné a niektoré budú psychicky a fyzicky pripravenejšie ako druhé. Pravdupovediac je úplne jedno, kedy je vaše dieťa pripravené a rozhodne to nie je nič, prečo by ste mali byť v strese, ak je priravené neskôr, ako iné deti.

Tu je zopár znamení, ktoré vám dopomôžu zistiť, či je vaše dieťa pripravené pre učenie na nočník:

 • Pýtajú sa na iné deti, ktoré chodia na toaletu
 • Rastie záujem o to, čo robíte v kúpeľni
 • Hovorí, že potrebuje cikať alebo kakať
 • Čupnú si a dávajú si dole nohavice

Ak je vaše dieťa pripravené prejsť z plienok na nočník, do toho. Nie je to tak desivé alebo tak stresujúce, ako niektorí ľudia z toho robia, ale budete musieť extra dbať na hygienu, aby ste zachovali bezpečné a zdravé prostredie pre vašu rodinu, aby sa zabránilo šíreniu mikróbov. To znamená, zaistiť, aby ich nočník, kúpeľňové batérie, splachovač, záchodová doska a priestory okolo nočníka a záchodovej dosky boli pravidelne čistené a dezinfikované.

Tipy pre učenie na nočník

Po nejakú dobu, bolo vaše dieťa spokojné, keď mohlo cikať a kakať do plienky bez prerušenia počas hrania a sledovania televízie. Nechcú prestať so zábavou, keď začne ich učenie na nočník, tak spravte pre nich postup vzrušujúci od začiatku.

Nechajte vaše dieťa vybrať farbu nočníka - je to pre nich!

 • Ozdobte nočník, aby cítilo, že je to pre neho výnimočný
 • Nechajte ho, nech sa k vám pripojí na toalete a vysvetlite mu, čo sa deje
 • Spravte splachovanie zábavou
 • Pridajte trochu kúzla ku hygiene rúk s Dettol bezdotykovým dávkovačom mydla
 • Dajte nejaké hračky a knihy do blízkosti jeho nočníka a povzbuďte ho, aby ostalo dlhšie. Uistite sa, že sa jedná o položky, ktoré môžete vyčistiť ľahko, aby sa zabránilo šíreniu baktérií
 • Chváľte svoje dieťa, keď sa vyciká alebo vykaká v nočníku
 • Použite nohavičky na učenie na nočník, aby si vaše batoľa zvyklo dať si nohavice hore a dole

Hygiena pre ruky a domov

Učenie na nočník netrvá jednu noc. Každé dieťa je jedinečné a pre niektoré to môže byť pomalšia cesta, než pre druhé. Či tak alebo onak, je to ideálny čas učiť vaše dieťa základy hygieny rúk, pričom poukazujte na to, čoho by sa okolo WC nemali dotýkať a vytvorte im zvyk správne si umývať ruky. Aby ste sebe i jemu ľahko umyli ruky, majte po ruke Dettol bezdotykový dávkovač mydla - zabije 99,9% baktérií.

Rovnako ako kopa tréningu, učenie na nočník si vyžaduje taktiež veľa trpezlivosti. Budete musieť udržiavať váš domov hygienický tým, že si budete udržiavať disciplínu a budete čistiť a dezinfikovať plochy okamžite (vrátane nočníka vášho dieťaťa), aby sa zabránilo šíreniu mikróbov.