321 KEEPING YOUR BABY HEALTHY 740X400

Keď si donesiete domov bábätko, je to neuveriteľne vzrušujúca doba. Je to tiež čas, keď sa ako rodičia budete cítiť trochu nervózne kvôli obrovskej zodpovednosti starať sa o váš malý uzlík radosti a to všetko na vlastnú päsť.
Vaše bábätko je na tomto svete nové a jeho imunitný systém nie je plne vyvinutý. Až kým nezačne ich imunitný systém fungovať naplno, budú potrebovať Vašu pomoc na ochranu pred mikróbami a chorobami. Tieto jednoduché hygienické tipy vám pomôžu im dať zdravý štart, ktorý potrebujú.

Umývajte si ruky

Mikroorganizmy sú vo vašom domove a na vašich rukách. Znie to jednoducho, ale umývanie rúk mydlom a vodou je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť šíreniu mikróbov a baktérií. Ak nie je mydlo a voda k dispozícii, Dettol antibakteriálny gél na ruky zničí 99,9% baktérií (testované: Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus hirae).

Mali by ste si umyť ruky:

  • Pred kojením alebo pri príprave dojčenského mlieka
  • Pred a po príprave jedla
  • Po výmene plienky alebo po toalete
  • Po čistení alebo dotyku niečoho špinavého (výkaly, moč, zvratky, sliny)
  • Vždy, keď vaše ruky vyzerajú špinavéMikroorganizmy sú vo vašom domove a na vašich rukách.  

Čistenie povrchov pred a po použití

  • Kuchynské povrchy pred a po príprave jedla
  • Prebaľovacie podložky a koše na plienky
  • Kľučky v dome
  • Kohútiky, splachovače a záchodové dosky
  • Vypínače svetla a viečka koša

Akonáhle začne vaše bábätko používať vysokú stoličku (áno, čoskoro pôjdu do sveta), je dôležité, aby sa udržala hygienicky čistá. Dettol antibakteriálne obrúsky ničia 99,9% baktérií (Escherichia coli, Enterococcus hirae, Staphylococcus aureus, Pseudemona aeruginosa,Salmonella enterica sb.enterice,Listeria monocytogenes,MRSA,Campylobacter jejuni), ktoré môžu byť prítomné.

Zabránenie infekciam od návštevníkov

Môžete si byť istá, že v okamihu, keď budete doma, priatelia a rodina sa budú hrnúť, aby pozdravili vaše nové zdravé bábätko. Nebojte sa im povedať, aby si umyli ruky pred a po držaní vášho bábätka a poproste tých, ktorí sú chorí, aby odložili návštevu, kým sa budú cítiť lepšie

Imunizácia pre vaše bábätko

Imunizácia - alebo očkovanie - je rýchly, bezpečný a veľmi účinný spôsob, ako chrániť vaše bábätko pred infekčnými chorobami, ako je tetanus, záškrt, čierny kašeľ a obrna. Po očkovaní, bude telíčko vášho bábätka schopné odolávať týmto chorobám oveľa lepšie.

Odporúčaný vek pre začatie očkovania vášho dieťaťa sú dva mesiace. Obráťte sa na svojho praktického lekára, aby naplánoval očkovací kalendár, aby vaše bábätko dostalo správne očkovanie v pravý čas.