GERM LARGE

Kedy ste naposledy rozmýšľali nad tým, ako si umyť ruky? Robíte to celý život - ale umývate si ruky správne?

Dobrá hygiena rúk môže výrazne znížiť šírenie škodlivých baktérií a iných mikróbov, ktoré môžu viesť k hnačke, vracaniu a k iným škodlivým infekciám. Nasledujte týchto 8 krokov k ideálnej technike umývania rúk.Vedeli ste, že aby ste si umyli ruky dôkladne, musíte si ruky mädliť mydlom a tečúcou vodou po dobu najmenej 20 sekúnd alebo približne čas, po ktorý spievate "Všetko najlepšie k narodeninám" dvakrát, aby ste si ich poriadne umyli?
Asi to nebudete spievať nahlas, ale je to šikovné pripomenutie pre vás, aby ste si spravili čas, ktorý potrebujete na umytie rúk!

Dobrá technika umývania rúk

  1. Namokrite si ruky s čistou teplou tečúcou vodou
  2. Naneste malé množstvo mydla
  3. Mädlite si dlane, (mimo vody)
  4. Mädlite si prsty a palce a medzi nimi
  5. Vyčistite si nechty 
  6. Mädlite si zadnú stranu každej ruky
  7. Opláchnite pod čistou tečúcou vodou
  8. Vysušte si ich s čistým uterákom alebo papierovou utierkou

So všetkým, čo sa deje je ľahké zabudnúť na umývanie rúk. Snažte sa teda z toho spraviť rutinu, aby sa z toho stal návyk. Nechajte si poznámku alebo si nakreslite niečo na ruku, kým sa to nezafixuje.

Hygiena rúk na cestách

Samozrejme, nie vždy sa môžete dostať k vode a mydlu. Zvlášť, keď ste vonku. Ale to nie je žiadne ospravedlnenie pre zlú hygienu. Môžete použiť dezinfekčný prostriedok na alkoholovej báze, ako je Dettol antibakteriálny gél na ruky, ktorý ničí 99,9% baktérií.

Naneste približne množstvo, čo sa zmestí do čajovej lyžičky na dlaň a vmasírujte ju oboma rukami, kým úplne zmizne.

To je užitočné najmä pred jedlom a ak ste boli na frekventovaných miestach, ako sú obchody, parky a vo verejnej doprave. Ale nezabudnite, mali by ste si umyť ruky, ak sú viditeľne špinavé. Deti by mali používať antibakteriálny gél na ruky pod dohľadom dospelej osoby.