72 SCHOOL CHILDREN 740X400

Vaše milučké detičky chytajú rukami najrôznejšie miesta s mikróbmi. Ak ste okolo, môžete mať nad nimi ochrannú stráž a môžete sa uistiť, že ich ruky budú čisté po použití toalety alebo pred jedením. Ale keď sú v škole? Ako si môžete byť istí, že tie správne návyky, ktoré ste nastolili sú dodržiavané?

Škola môže byť miestom, kde sa mikróby ľahko prenášajú, keďže tam je veľa detí, ktoré prichádzajú do styku navzájom. Je potrebné len jedno dieťa, ktoré nedodržiava tieto dobré návyky na to, aby potenciálne rošírilo infekciu na veľa detí.

Bohužiaľ v mnohých krajinách, najmä v rozvojovom svete, viac ako dvetisíc detí zomiera každý deň na ochorenia, ktorým sa dalo predísť (ako je napríklad hnačka) a niektoré z týchto úmrtí mohli byť zastavené pomocou veľmi jednoduchého umytia rúk mydlom.

Dettol investuje do mnohých vzdelávacích programov po celom svete, ktoré učia malé deti v školskom veku o zdravých hygienických návykoch. Naše programy sú zábavné, pútavé a pre deti interaktívne.

  • V roku 2013 sme zasiahli viac ako 63 miliónov detí po celom svete so vzdelávaním o hygiene - umývanie rúk mydlom. Urobili sme tak tým, že sme poskytli učiteľov zdroje, ktoré ich podporia pri posilňovaní správnych hygienických návykov a odmeňúvaju deti za to, že si držia svoje ruky zdravé spolu s rodičmi. 
  • V Číne sme pomohli prelomiť dva svetové rekordy, práca so Save the Children a miestnym výborom pre zdravotnú kampaň v provincii An-chuej. 2571 deti vytvorilo nový rekord pre najdlhší reťazec umývania rúk. Do zábavy sa zapojili dospelí dobrovoľníci a s 366 dobrovoľníkmi pre zdravie sme získali rekord za najväčší počet účastníkov pri umývaní rúk.
  • V Spojených štátoch Lysol, naša značka ochrany pre mikróbmi v USA, pracoval s dvoma národnými americkými organizáciami, aby vytvorili program "Zdravé Návyky" na výchovu detí v školskom veku po celých Spojených štátoch

So značkou Dettole veríme v silu zdravotnej výchovy. Ide to až do jadra toho, čo sme, pretože to pomáha chrániť deti pred ochorením a pomáha presadzovať lepšie zdravie pre celú rodinu.